یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
کد خبر54258

مطبوعات؛ عامل اصلی توسعه و انتقال امید بین شهروندان

خانه مطبوعات

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، مطبوعات را از مهم‌ترین جلوه‌های فرهنگی شهر تبریز خواند و افزود: همراهی مطبوعات و رسانه‌ها، نقش اصلی در انتقال امید و آگاهی به آحاد شهروندان دارد.

به گزارش شهریار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدوسی در دیدار با اعضای هیئت‌مدیره خانه مطبوعات، با بیان این مطلب اظهار داشت: تبریز و آذربایجان، از خطه‌های پیش‌رو در حوزه مطبوعات بوده‌اند و در تحولا اقتصادی و اجتماعی کشور، نقش تاثیرگذار داشته‌اند.

وی با اظهار تاسف از اینکه مطبوعات، در سال‌های اخیر تا حدود زیادی از جایگاه مترقی خود فاصله گرفته‌است، افزود: تشکل‌های صنفی نظیر خانه مطبوعات می‌تواند گام‌های موثر برای جبران این فاصله بردارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدوسی اضافه کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با توجه به تنوع وظایف و ماموریت‌ها، مصمم به همکاری‌های موثر و محتوایی با مطبوعات و رسانه‌ها، به ویژه در مباحث آموزش شهروندی و فرهنگ شهری است.

همچنین در این دیدار، مرتضی شفیعی، از اعضای هیئت‌مدیره خانه مطبوعات، از اعلام آمادگی این مجموعه برای حمایت از برنامه‌های سازمان خبر داد و افزود: خانه مطبوعات به عنوان یکی از تشکل‌های صنفی مهم در حوزه رسانه‌ها، می‌تواند نقش موثر در انتقال عملکرد سازمان داشته باشد.

وی در ادامه، به انتظارات خانه مطبوعات از سازمان پرداخت و گفت: کتاب «تاریخ مطبوعات آذربایجان» اثر دکتر  محمد عزیزی‌راد، از آثار گرانسنگی است که در سال‌های اخیر منتشر شده و انتشار مطلوب آن در چاپ‌های پیش رو نیازمند حمایت نهادهای فرهنگی است.

شفیعی با یادآوری این که سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در دوره‌ پیش از تحولات ساختاری، متولی تبلیغات محیطی شهر بود، اظهار داشت: انتظار می‌رود احیای آن مزیت ارزشمند، زمینه‌ساز اجرای طرح‌های موثر فرهنگی در سطح شهر باشد.

عضو هیئت‌مدیره خانه مطبوعات، سامان‌دهی دکه‌های مطبوعاتی و بازگردادن این دکه‌ها به اصالت فرهنگی را از دیگر انتظارات اصحاب مطبوعات از مجموعه فرهنگی شهرداری خواند.

همچنین اسد فلاح، رییس هیئت‌مدیره خانه مطبوعات دیگر عضو این تشکل مطبوعاتی که در دیدار جداگانه‌ای با سرپرست سازمان گفتگو می‌کرد، با اشاره به ظرفیت‌های این تشکل خاطر نشان کرد: خانه آماده است از توان نیروهای خود برای ارتقا و اطلاع رسانی فعالیت های فرهنگی شهر بهره ببرد و زمینه همکاری خود رادر این خصوص غنا بخشد.

وی افزود: حمایت نظام‌مند از نشریات محلی و استفاده بهینه از ظرفیت این رسانه‌ها بخشی از مطالبات خانه است که امید می‌رود زمینه انجام آن به‌خوبی پیش رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 2 =